Діяльність ЗДО на період воєнного стану

 

Алгоритм дій працівників ЗДО під час сигналу повітряної тривоги

        МОН підготувало інструкцію для працівників ЗДО. Вона допоможе ефективно діяти в надзвичайній ситуації - від оголошення сигналу до завершення повітряної тривоги та надання психологічної підтримки якщо потрібно.



Робота закладу дошкільної освіти в умовах правового режиму воєнного стану досвід і практичні інструменти

Міністерством освіти і науки України розроблено рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні (лист МОН від 02.04.2022р №1/3845-22). Документ містить інформацію про організацію освітнього процесу в ЗДО, план та алгоритм дій в умовах воєнного стану, яким і керується заклад.

Першочерговим завданням ЗДО у воєнний час є:

-         налагодження ефективної комунікації учасників освітнього процесу;

-         відновлення освітнього процесу;

-         зарахування до закладу дітей раннього та дошкільного віку із числа внутрішньо переміщених осіб за місцем тимчасового проживання;

-         організація освітнього процесу в ЗДО для всіх дітей;

-         утворення у ЗДО безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу тощо.

         Працівники нашого закладу ретельно підготувались до роботи під час війни та облаштували укриття із запасами води та їжі.

         В даних умовах заклад працює за особливим режимом. У групі максимум 15 дітей, аби у разі повітряної тривоги, один дорослий міг допомогти двом вихованцям. З малюками вихователі проводять бесіди: «Повітряна тривога», «Безпечне укриття». Під час сигналу «повітряна тривога» вихователі з учасниками виховного процесу організовано, дотримуючись правил, проходять в укриття, де знаходяться до завершення повітряної тривоги (сигнал «відбій повітряної тривоги»).

         У таких складних умовах дуже важливо приділяти увагу малечі й відволікати від жахіття всіма важливими способами. Вихователі завантажують аудіоказки для прослуховування та цікаві історії, які допомагають відволіктися діткам.

Робота закладу дошкільної освіти в умовах воєнного стану – це виклик для всіх учасників освітнього процесу. Разом ми впораємося, адже діти – це майбутнє нашої держави, наша надія та любов.

ПРИМІРНИЙ АЛГОРИТМ
дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту
“Увага всім”, “Повітряна тривога”

І.  Алгоритм дій вихователя та відповідальної особи під час проведення навчальних занять

Підготовчі заходи:

1.    Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.

2.    Якщо за однією захисною спорудою закріплено більше однієї групи, то розподіл учасників освітнього процесу за наявними спорудами фонду захисних споруд відбувається з урахуванням їх місткості та розташування на місцевості.

3.    Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.

4.    Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.

5.    Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.

6.    Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх вихованців за межами захисної споруди.

Порядок дій при отриманні сигналу:

1.    Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу.

2.    Вихователь має миттєво сповістити вихованців (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.

3.    Відповідальна особа разом із вихователем має скоординувати хід евакуації вихованців від групи до захисної споруди (укриття).

4.    Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди.

5.                    Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.

6.    Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

7.     Вихованці або цілі групи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вихователя або самостійно до захисної споруди.

8.    У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб вихованці швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі вихованці займуть свої місця вихователь повинен перевірити наявність усіх вихованців.

9.         Під час перебування в захисній споруді вихователь та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.





Немає коментарів:

Дописати коментар